Borsa operasyonu: Nihat Özçelik’in de aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı

Borsacı Nihat Özçelik‘in de aralarında bulunduğu 8 kişi “rüşvet”, “kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi”, “şantaj”, “yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs”, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma”, “resmî belgede sahtecilik” ve “görevi kötüye kullanma” suçlamalarıyla gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, “rüşvet”, “kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi”, “şantaj”, “yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs”, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma”, “resmî belgede sahtecilik” ve “görevi kötüye kullanma” suçlarıyla ilgili bugün eş zamanlı operayon yapıldı. Operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen borcası Nihat Özçelik’in de aralarında bulunduğu 8 şüphelinin tamamı yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramada 1 ruhsatsız uzun namlulu silah, 2 çelik yelek ve dijital materyallere el konuldu.

Bu arada, şüphelilere ilişkin borsa manipülasyonuna yönelik herhangi bir soruşturma bulunmadığı belirtildi.

Özçelik’in Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban ile fotoğrafı ortaya çıktı 

Gazeteci Bahadır Özgür ise X hesabından Nihat Özçelik, eski AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban’ın yan yana olduğu bir fotoğrafı paylaştı. Özgür, şunları söyledi: 

“Borsa merkezli bir organize suç operasyonu. Nihat Özçelik gözaltına alınmış. Her şey var: Manipülasyon, tehdit, şantaj, tecavüz iddiası… Şu fotoğrafı da koyalım ki manzara tamamlansın: Zehra Taşkesenlioğlu, Ünsal Ban ve Nihat Özçelik.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x