Armağan Çağlayan’dan Müge Anlı’ya destek: ‘Fail belli, sorumlular belli’

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud, İstanbul’da motokuryelik yapan Yunus Emre Göçer’e aracıyla çarparak ölümüne neden oldu. Göçer’in ailesinin olayın aydınlatılması için Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvurduğunu ancak kabul edilmediği ortaya çıktı.

Birçok kullanıcı sosyal medya hesabından Müge Anlı’ya tepki gösterdi. Armağan Çağlayan ise Müge Anlı’ya destek olarak, “O programda fail aranıyor, fail belli zaten” ifadelerini kullandı.

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN: HEPİNİZ MÜGE ANLI’YA YÜKLENİYORSUNUZ

Çağlayan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili arkadaşlar hepiniz Müge Anlı’ya yükleniyorsunuz da, Müge Hanım ne yapacak televizyon programında olayla ilgili? Zaten fail belli. Tutuklamayan ya da idari karar almayan merciler kişiler belli, sorumlular belli. O programda ‘fail’ aranıyor, fail zaten belli. Faili belli olan bir olayda neyi seyrettirecek Müge Hanım?” yazdı.

MÜGE ANLI: GÜNDEME GELMENİN EN KOLAY YOLU BEN OLDUM

Programda konuyu ekrana taşımamasının sebeplerini anlatan Müge Anlı, yapılan haberlere karşı da tepki gösterdi. Anlı, “Faili belli, vuranı belli, adı belli, sanı belli. Ben burada neyi araştıracağım sorması ayıp. Yani bu programın bir kere anlamı ne? Bir konularda herkes gündeme gelmeye çalışıyor, gündeme gelmenin de en kolay yolu ben oldum. Ya zekanız geri ya vicdan yoksunusunuz. İkisi de çok tehlikeli. Ve bu toplumda bu ikisinin yoksunluğu bizi bu hale getiriyor. Lütfen ya beni de her şeyde ortaya atmayın kardeşim. Benim her şeye verilecek cevabım var aslında muhatap almıyorum” ifadelerini kullandı.

Yunus Emre Göçer’in eşi Öznur Göçer, Cumhuriyet’e konuşmuş ve Müge Anlı’ya başvuru yaptığını fakat reddedildiğini söylemişti. Göçer, “Konuyla ilgili başvuru yapmıştım. Ancak bana ‘Medyaya düşsün sizi kabul edeceğiz’ dediler. Olay görünür olmaya başladıktan sonra tekrar aradım ancak olayın ‘Taksirli bir kaza’ olduğunu ve bizi yayına kabul edemeyeceklerini söylediler. Televizyon programının etkili olabileceğini düşündüm. Eşimle bazen biz de o programı izliyorduk. Görüntülere ulaşamadığımız için yardım istedik ancak ne yazık ki bu talebimiz kabul görmedi” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x